Perkant už 59 eur ir daugiau – pristatymas nemokamas!

Apie mus

Saulės midaus panaudojimas baruose/kavinėse

Istoriniai šaltiniai teigia, kad seniausias pasaulyje gėrimas yra midus. To paslaptingojo gėrimo ištakos slypi civilizacijos nepaliestoje gamtoje. Manoma, kad laukinių bičių į dreves suneštas medus, į kurį patekdavo lietaus vandens ir natūralių rūgimo bakterijų, pradėjo savaime fermentuotis. Be jokių specialių technologijų natūralios gamtos sukurtu paslaptingu gėrimu galėjo skonėtis mūsų protėviai.

Prieš daugelį metų, keliaudama po Vokietiją, teko pabūvoti pas bitininką, kuris ankstyvą rytą skubėjo į turgų parduoti midaus. Pavyko pamatyti patalpą, kurioje jis buvo fermentuojamas. Sugrįžusi iš kelionės pabandžiau pagaminti savo midaus. Pasisekė, buvo gintaro spalvos, vyras ir kaimynai gyrė pagamintą gėrimą. Paskui bandėme šeimos šventėms, renginiams, susitikimams pagaminti midaus. Ir vis sulaukdavome raginimų gaminti jį prekybai.

Bandymai vis tęsėsi. Patį gardžiausią midų dar 2002 metais nutarėme pavadinti poetišku pavadinimu – „Saulės midus“. Tokį pavadinimą pasirinkome todėl, kad gyvename netoli Šiaulių, kurį daugelis vadina Saulės miestu, be to, netoli įvyko istorinis Saulės mūšis. 2003 metais mūsų midui buvo pagaminta pirma etiketė ir išrinkta pakuotė. Mes visuomet dirbome drauge su vyru Virginijumi.

Prieš daug metų, mamos padovanoti aviliai – šiandien tapo pagrindu inovatyviam šeimos verslui.

Roma Mačienė

romos mačienės receptas

© Saulės midus. Visos teisės saugomos 2023